Człowiek szuka miłości,

bo w głębi serca wie,

że tylko miłość może

uczynić go szczęśliwym

św. Jan Paweł II


W niedzielę 18 września odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom z terenu Gminy Tymbark.


Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Tymbarku. Następnie pary małżeńskie wraz z zaproszonymi gośćmi i przedstawicielami władz samorządowych udali się do restauracji, gdzie miała miejsce dalsza część ceremonii.

Na wstępie pani Maria Pala - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przywitała zacnych gości. Następnie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku zaprezentowały program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami.


Kolejnym punktem programu było wystąpienie Wójta Gminy Tymbark – Pawła Ptaszka, który w kilku słowach pogratulował dostojnym parom Jubileuszu 50-lecia małżeństwa. Następnie głos zabrali ks. proboszcz Wiesław Orwat, Przewodnicząca Rady Gminy -Stanisława Urbańska oraz Radny Powiatu Limanowskiego – Czesław Kawalec.


Po przemówieniach nastąpiło oficjalne wręczenie medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a po nim wykonano pamiątkowe zdjęcie parom małżeńskim oraz gościom.


Następnie wzniesiono toast za Jubilatów i odśpiewano „sto lat” przy akompaniamencie członków Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”. Po oficjalnej części uroczystości zaproszono wszystkich do stołu na poczęstunek.


Dziękujemy przedstawicielom Rady Powiatu Limanowskiego – panu Czesławowi Kawalcowi i pani Beacie Krzyściak za obecność podczas uroczystości, księżom za odprawienie mszy, dzieciom z Przedszkola Samorządowego oraz członkom orkiestry „Tymbarski Ton” za uświetnienie ceremonii Jubileuszu.


Pary małżeńskie, które obchodziły „Złote Gody” 50-lecia w 2022 roku:

Krystyna i Michał Grzegorzek, Helena i Alojzy Kurek, Maria i Zbigniew Marcisz, Maria i Tadeusz Molek, Eugenia i Stanisław Pachowicz, Zofia i Wojciech Pala, Teresa i Józef Piętoń, Anna i Eugeniusz Ptaszek, Czesława i Mieczysław Woźniak oraz Józefa i Jan Atłas.


Serdecznie gratulujemy i życzymy, abyście dostojni Jubilaci następnego Jubileuszu doczekali w zdrowiu!