Mieszkańcy i Mieszkanki Gminy Tymbark ponownie spotkali się na rynku, aby wspólnie uczcić obchody Święta Niepodległości. Jest to już 104. rocznica tego narodowego święta.


Po uroczystej mszy świętej za Ojczyznę z intencji Wójta, Rady Gminy Tymbark, ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tymbarku nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na tymbarski rynek i odśpiewanie hymnu narodowego przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry "Tymbarski Ton". Następnie Wójt Gminy Tymbark wraz z Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark, Panią Stanisławą Urbańską, II Z-cą Przewodniczącej Rady Gminy, Panią Iwoną Toporkiewicz oraz Radną Powiatu Limanowskiego Panią Beatą Krzyściak złożył znicze przy pomniku "Orląt Lwowskich". Potem włodarz gminy dr Paweł Ptaszek wygłosił przemówienie do zebranych.


Po części oficjalnej odbył się program artystyczny, przygotowany przez dzieci i młodzież z SP Podłopień. Artyści zostali nagrodzeni przez zebranych gromkimi brawami. Dziękujemy Paniom: Annie Kęska, Jadwidze Majd, Małgorzacie Czernek oraz oraz pozostałym Paniom nauczycielkom z Dyrektor SP Podłopień na czele za przygotowanie wzruszającego przedstawienia. Największe brawa i wyrazy uznania składamy na ręce dzieci i młodzieży z SP Podłopień za przygotowanie części artystycznej obchodów oraz Orkiestrze Dętej "Tymbarski Ton" za uświetnienie uroczystości.